Кошик
1 відгук

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (завтра, 17.06).

Сервісні центри вантажних та легкових автомобілів ЛОНГРАН

0 (800) 35-93-76
+380 (67) 537-20-97
Сервіс Буча
+380 (50) 136-54-44
Сервіс Гайсин
+380 (67) 735-93-49
Легковий сервіс Буча

Ознаки несправності електронного блоку управління і особливості ремонту

Ознаки несправності електронного блоку управління і особливості ремонту

ЕБУ — важлива складова будь-якого автомобіля. При порушеннях роботи системи можуть виникнути серйозні проблеми, які призводять до значних витрат. Дуже важливо стежити за станом системи, і у випадку несправностей своєчасно звернутися до профільних фахівців.

Причини та ознаки несправності блоку управління двигуном

Існує безліч причин, що викликають несправності блоку управління. Нерідко такі модулі не працюють по причині перевантажень напруги — при коротких замиканнях у спільній ланцюга або ж при систематичному перегріві обладнання, вібрації, механічних ударах і корозії.

При несвоєчасному усуненні причин короткого замикання, існують ризики повного виходу з ладу бортового комп'ютера.

Фахівці відзначають і вплив інших факторів, які можуть впливати на роботу ЕБУ. Однією з поширених причин несправностей є попадання води. При контакті з водою, виникає коротке замикання і з'являється корозія. У таких ситуаціях відновлення модулів системи неможливо, тому проводиться повна заміна блоку. Механічні пошкодження і мікроскопічні тріщини усуваються при втручанні спеціалістів.

Ознаки несправності електронного блоку управління - зображення

Ознаки виходу з ладу ЕБУ спостерігаються після відвідування майстрів сумнівної кваліфікації, зазвичай при установці сигналізації або інших роботах. Також подібні проблеми можуть бути викликані, так званої, «переполюсовкой» при установці акумулятора, «прикуривании» від автомобіля з запущеним двигуном, при зняття клеми з акумулятора при запущеному двигуні, запусках стартера при відключеній силовий шині. Порушення роботи системи виникають при попаданнях зварювання на датчики або проводку автомобіля, обривах проводки.

Щоб своєчасно звернутися до фахівця, необхідно розуміти, як визначити несправність ЕБУ.

При таких поломках спостерігаються наступні ознаки:

  • Відсутність сигналу управління форсунок, системи запалювання, регулятора холостого ходу, бензонасоса і інших механізмів.

  • Відсутність реакції на лямбда-регулювання, ДПДЗ, температурних датчиків.

  • Немає можливості використовувати автоматичну діагностику.

  • Наявність механічних пошкоджень.

Важливим фактором при ремонті є правильна діагностика і визначення точних причин виводу пристрою з ладу, що дозволяє перевірити відповідні вузли і системи двигуна, здатні викликати такі поломки. Потрібно усунути причину несправності, оскільки навіть повна заміна блоку управління може не принести необхідного результату.

Особливості ремонту електронного блоку управління - зображення

Як проводиться ремонт електронних блоків автомобіля

Електронний блок управління є чутливою системою і при наявності незначних неточностей в його роботі виникають ризики порушень у всіх системах транспортного засобу. Тому, якщо двигун не запускається, немає сенсу відразу ж проводити ремонт ЕБУ. Спочатку варто перевірити роботу інших елементів.

При проведенні ремонтних робіт, на початковому етапі проводиться відключення акумулятора і знеструмлення всіх систем автомобіля. Надалі проводиться високоточна діагностика і ремонт ЕБУ або його заміна.

Важливим етапом є налагодження пристрою з урахуванням характеристик конкретного транспортного засобу. На завершальному етапі виконується тест-драйв і перевірка всіх систем.

Для коректного та ефективного ремонту важливо звертатися тільки до досвідчених фахівців, які мають необхідну кваліфікацію.

Ремонт ЕБУ в компанії Лонгран

Звернувшись в сервісний центр Лонгран, Ви зможете скористатися великим переліком послуг з діагностики і ремонту Вашого транспортного засобу.

Наші фахівці — досвідчені професіонали, що використовують новітнє обладнання. Ми пропонуємо доступні ціни та висока якість обслуговування. Всі роботи виконуються в найкоротші терміни.

Звертайтеся до нас прямо зараз!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner