Бензобак автомобіля не потребує особливого обслуговуванні, проте, навіть настільки проста ємність може вийти з ладу. Такі проблеми стають загрозою не тільки для працездатності транспортного засобу, але й для безпеки водія з пасажирами.
Будь-які ремонтні роботи для бака передбачають усунення дефектів або ж повну його заміну. Останнє необхідно при наявності серйозних ушкоджень.
Незважаючи на тривалий термін експлуатації і міцність сучасних бензобаків, вони здатні втрачати свою цілісність при дії різних зовнішніх факторів, після чого з'являється текти. Краще звернутися до кваліфікованих фахівців, оскільки провести ремонт самостійно вкрай складно, а в деяких випадках — навіть небезпечно. Однак такі поломки можуть виявитися і в дорозі, і виникає питання — чим заклеїти бензобак, щоб дістатися до найближчого СТО?
Пасажири і водій зазвичай відразу ж виявляють характерний запах у салоні. При помітному зростанні витрат палива, також потрібно звернути увагу на стан бака.
Причинами виникнення течі зазвичай стають корозія та різні механічні ушкодження. Корозія при цьому виникає при рідкісної експлуатації авто або якщо автомобілю вже багато років. Також такі проблеми виникають при використанні неякісного палива, що містить домішки води. Бак може мати один отвір або кілька, покриватися тріщинами.
Перш за все потрібно визначити характер ушкодження. Якщо мова йде про отворі, то існує досить проста методика. Потрібно гайка і гвинт, що мають відповідний під пробоїну діаметр і стійка до бензину прокладка з гуми. Не можна використовувати болти меншого діаметру.
Спочатку потрібно злити весь бензин, використовуючи каністру. Потім болт встановлюють в отвір, підклавши під нього гумову прокладку, і з іншого боку фіксують гайкою. Досить часто така конструкція може прослужити довго.
При виявленні тріщини, слід використовувати інший метод. Спочатку ретельно зачищають місце пробоїни за допомогою наждачного паперу. Після цього чисте ганчір'я просочується епоксидною смолою, попередньо розігрітій на гарячому двигуні. Далі ганчір'я притискається до області тріщини. Щоб прискорити застигання смоли, потрібно попередньо обробити місце пошкодження нітрофарбою.
Замість епоксидної смоли можна використовувати і звичайний клей «Момент». В такому випадку ефект буде короткочасним.
Якщо ви потрапили в ситуацію, коли бензобак дав текти, але немає необхідних для усунення матеріалів, скористайтеся такими порадами:
Постарайтеся зупинити інших водіїв і попросити у них допомоги.
Викличте евакуатор і дістаньтеся до найближчої майстерні.
В деяких випадках можна виготовити тимчасовий бензобак.
Для того, щоб зробити тимчасовий бак, потрібно звичайна пластикова пляшка або каністра. Перелийте в неї бензин, після чого встановіть під капотом, як можна далі від елементів двигуна і системи охолодження. Після цього в такий «бензобак» встановлюють шланг насоса.
Дані способи актуальні тільки в тих випадках, коли немає можливості скористатися послугами кваліфікованих фахівців. В інших ситуаціях - краще відразу відвідати СТО та усунути пробоїни перевіреними методами.
Всі процедури відновлення бака проводяться в спеціальних приміщеннях, щоб виключити можливий спалах. Виконується очищення, а також обробка гарячою парою.
Якщо Ви зіткнулися з порушеннями цілісності паливного бака - рекомендуємо звернутися в сервісний центр ЛОНГРАН.
Компанія здійснює діагностику та ремонт вантажних і легкових автомобілів, у тому числі усунення поломок бензобаків.
Наші фахівці мають високу кваліфікацію і здатні якісно усунути будь-яку поломку в мінімальні терміни. Ми використовуємо сучасне обладнання від надійних і перевірених виробників.
Якщо Ви потрапили в таку ситуацію у дорозі — замовляйте виїзд майстра на місце поломки.
Телефонуйте нам прямо зараз!