Кошик
1 відгук

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Сервісні центри вантажних та легкових автомобілів ЛОНГРАН

0 (800) 35-93-76
+380 (67) 537-20-97
Сервіс Буча
+380 (50) 136-54-44
Сервіс Гайсин
+380 (67) 735-93-49
Легковий сервіс Буча

Види і періодичність технічного обслуговування вантажівок

Види і періодичність технічного обслуговування вантажівок

Регулярне техобслуговування транспортних засобів є неодмінною умовою їх безпечної експлуатації. Особливе значення це має стосовно вантажних автомобілів і автобусів, в силу специфіки їх експлуатації, тому якщо для легковиків періодичність та склад робіт, що входять до складу ТО, визначає зазвичай виробник або регіональні дилери, то для вантажного автотранспорту види і періодичність технічного обслуговування регламентуються державними стандартами.

Для вантажівок можна виділити наступні види планових ТО:

  • Щоденне — проводиться раз на добу.
  • Первинне — проводиться при пробігу в 4 000 км.
  • Повторний — проводиться при пробігу в 16 000 км.
  • Сезонне — проводиться двічі на рік, навесні та восени.

Також багато автовиробників рекомендують проводити додаткові позапланові ТО в період обкатування нового автомобіля при пробігу близько 1 000 кілометрів.

Діагностика і техобслуговування вантажівок в Києві - фото

Для чого потрібно сезонне технічне обслуговування автомобіля

В цілому, встановлений регламент проведення техобслуживаний мало чим відрізняється від прийнятого в інших європейських країнах і не суперечить рекомендаціям провідних світових автовиробників. Варто відзначити, що сезонне технічне обслуговування автомобіля формально не є обов'язковим і його терміни не регламентуються нормативами. Проте нехтувати даною процедурою було б дуже безвідповідально, оскільки кліматичні умови в нашій країні досить складні, тому кожні півроку вантажівка необхідно як слід підготувати до безпечної експлуатації при зміні сезону. Більше всього операцій слід виконувати восени:

  • Перевірити стан антифризу і при будь-яких сумнівах замінити його свіжим.
  • Заправити омивач незамерзаючою рідиною.
  • Перевірити і відрегулювати щільність електроліту акумуляторів.
  • Залити менш в'язке «зимове» масло в двигун.
  • Перевірити напередодні заморозків осушувачі ресиверів гальмівний пневмосистеми і злити з неї конденсат.

Додатково у зимовий період потрібно як мінімум раз в тиждень зливати з ресиверів конденсат. Сезонне ТО проводиться навесні, менш трудомістке — часто воно обмежується заміною технічних рідин на відповідні сезону.

Сезонне технічне обслуговування автомобіля - фото

Основні роботи при ТО вантажівок

Що ж стосується регулярних обслуговувань, то список робіт при ТО зазвичай залежить від умов експлуатації вантажівки і його пробігу. При щоденному обслуговуванні, перш ніж випустити авто в рейс, його перевіряють на відсутність зовнішніх дефектів, тестують працездатність світлотехніки і гальмівних систем, що контролюють величину тиску повітря в шинах. При первинному ТО перевіряється кількість моторного і трансмісійного мастил, антифризу та інших технічних рідин в гідросистемах. Рульове керування, педалі зчеплення і гальма потрібно перевірити на наявність люфту і надмірно великого вільного ходу. Також під час ТО-1 здійснюється обробка основних вузлів і агрегатів відповідно до технологічної карти, розробленої виробником. Повторне техобслуговування (ТО-2) включає всі перераховані вище операції, до яких додається заміна моторного масла. Також проводиться комп'ютерна діагностика найбільш відповідальних вузлів, за результатами якої може знадобитися їх розбирання та поточний ремонт.

Діагностика і техобслуговування вантажівок в Києві

Спеціалізований автоцентр ЛОНГРАН пропонує послуги професіоналів з технічного обслуговування вантажних автомобілів всіх поширених в нашій країні марок. Високоякісний ремонт передбачає застосування виключно сертифікованих запасних частин, що гарантують тривалу і безвідмовну роботу відновленого агрегату. Не економте на кваліфікованому обслуговуванні — ретельна діагностика на сучасному обладнанні дозволяє своєчасно виявити ще тільки намечающиеся проблеми та усунути їх з мінімальними витратами коштів. Довірте техобслуговування свого вантажівки професіоналам СЦ ЛОНГРАН, щоб він справно служив Вам і не докучав частими поломками — послуги кваліфікованих фахівців обходяться дешевше, ніж усунення наслідків неякісного ремонту, виконаного дилетантами.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner