У туманну, дощову чи морозну погоду всім автолюбителям доводиться стикатися з неприємною проблемою – вікна пітніють у машині і нічого через них не видно. Пояснюється це досить просто – підвищений вміст вологи у повітрі викликає її конденсацію на межі перепаду температур, у ролі якої виступає скло. Зовні воно холодне, а в салоні тепло, ось найдрібніші частинки водяної пари і осідають на вікнах зсередини, так що скло доводиться регулярно протирати або застосовувати спеціальні засоби-антизапотівники. Однак буває і так, що на дворі ще порівняно тепла пора, а скло все одно пітніє – у чому тут справа?
Як правило, подібну аномалію викликають різні несправності системи вентиляції салону. Найбільш поширеними причинами запотівання скла є:
Будь-яка волога, що потрапила в обмежений простір автомобільного салону, починає активно випаровуватися – ось найпростіша причина, чому вікна пітніють у машині. Приносимо її ми самі, сідаючи за кермо в мокрому одязі або недостатньо ретельно струшуючи сніг з черевиків.
Насамперед слід перевірити стан фільтра та замінити його, якщо він уже відслужив свій термін. Забитий фільтр практично не пропускає свіже повітря з вулиці, перетворюючи салон авто на замкнутий об'єм. Поступово в ньому збільшується вміст пари, що виділяється пасажирами при диханні, повітря нагрівається і за допомогою рециркуляції надходить до скель, на яких випадає конденсат. До речі, популярний жарт про те, що вікна пітніють від перегару, насправді жартом не є. Пари етилового спирту притягують до себе вологу з повітря та сприяють її конденсації – якщо ніхто не пив, то треба пошукати місце витоку антифризу.
Як правило, заміна фільтра, очищення системи вентиляції та правильне регулювання повітряних потоків для обдування вікон дозволяють радикально вирішити проблему із запотіванням. У дощову погоду можна ненадовго включати кондиціонер, який не тільки охолоджує, а й осушує салонне повітря, забираючи з нього всю зайву вологу. Взимку слід частіше заглядати під килимки, де зазвичай збирається вся волога від снігу, що розтанув. Постійно мокнуче підлогове покриття є джерелом не тільки вологи, а й неприємних запахів, а в найбільш занедбаних випадках може цвіль з'явитися. Якщо ж сидіння та килимки регулярно просушувати, то про проблеми можна буде забути.