Кошик
1 відгук

Сервісні центри вантажних та легкових автомобілів ЛОНГРАН

0 (800) 35-93-76
+380 (67) 537-20-97
Сервіс Буча
+380 (50) 136-54-44
Сервіс Гайсин
+380 (67) 735-93-49
Легковий сервіс Буча

Наскільки шкідливий для авто холодний пуск двигуна

Наскільки шкідливий для авто холодний пуск двигуна

Силовому агрегату автомобіля доводиться працювати в непростих умовах – влітку постійно боротися з перегрівом в екстремальну спеку, а в сильні морози кожна спроба старту перетворюється на лотерею. Далеко не завжди вдається завестися з першої спроби, а зношування двигуна при холодному пуску істотно збільшується, що негативно позначається на його ресурсі. Вирішувати цю проблему можна по-різному. Хтось ставить авто на зиму в опалювальний гараж, а хтось взагалі не їздить у сильні холоди. Проте переважній більшості автолюбителів доводиться йти на компроміс та шукати оптимальні способи завестись без проблем після нічної стоянки на морозі.

Чому утруднений холодний пуск двигуна взимку

Пошук вирішення проблеми найправильніше починати з аналізу причин, з яких вона виникає. Утрудненому запуску двигуна при низьких температурах сприяють такі негативні фактори :

  • загусання моторної та трансмісійної олії;
  • погіршення випаровування бензину;
  • підвищення в'язкості дизпалива;
  • зниження ємності акумулятора.

Якщо моторне масло не відповідає сезону або вже повністю виробило свій ресурс, воно густіє на морозі і важко проходить вузькими масляними каналами. В результаті двигун деякий час змушений працювати взагалі без мастила, поки масло не розігріється і стане знову досить текучим.

Як впливає на ресурс холодний запуск двигуна

Працюючи «на суху» знос шийки і підшипників коленвала, вкладишів шатунів та інших навантажених вузлів збільшується у рази. На думку фахівців, знос двигуна при холодному пуску приблизно такий самий, як і при пробігу 300...500 кілометрів. Оскільки для компенсації зниженої випаровуваності на морозі при запуску доводиться подавати збільшену порцію бензину, надлишки палива навіть при невеликому зносі поршневих кілець потрапляють у масло, що призводить до погіршення його властивостей. Значно збільшується і навантаження на АКБ – щоб провернути колінвал на морозі, стартеру доводиться долати опір застиглої мастила, споживаючи для цього набагато більше енергії.

Як спростити холодний запуск двигуна взимку

Найбільш ефективний спосіб знизити зношування двигуна і АКБ взимку – уникати запуску без прогріву. І тому існує кілька перевірених способів:

  • встановити автономний передпусковий підігрівач;
  • утеплити підкапотний простір для зниження тепловтрат;
  • помістити акумулятор у теплий чохол-грілку;
  • використовувати пуско-зарядні пристрої.

Для надійного старту в морози бажано щодня перевіряти зарядженість акумулятора, а перед запуском його потрібно прогрівати, на кілька хвилин, включаючи ближнє світло. Якщо антифриз часто доливали воду, перед настанням холодів його потрібно замінити, інакше в надто розведеної ОЖ можуть утворитися кристали льоду, здатні пошкодити систему охолодження.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner