Кошик
1 відгук

Сервісні центри вантажних та легкових автомобілів ЛОНГРАН

0 (800) 35-93-76
+380 (67) 537-20-97
Сервіс Буча
+380 (50) 136-54-44
Сервіс Гайсин
+380 (67) 735-93-49
Легковий сервіс Буча

Чому важливо стежити за роботою датчика температури

Чому важливо стежити за роботою датчика температури

Проблеми з автомобілем можуть спричинити масу проблем у вигляді поломок. Сучасні транспортні засоби використовують складну мережу датчиків, модулів та проводів, щоб допомогти двигуну досягти найвищого рівня ефективності роботи.

Датчик температури відіграє важливу роль у підтримці оптимальної працездатності двигуна. Він надсилає сигнали комп'ютеру автомобіля, і, якщо щось буде виявлено, система внесе зміни під час розрахунку палива та роботи двигуна. Наприклад, якщо занадто холодно, двигун вимагатиме більше матеріалу, але якщо занадто жарко, то йому знадобиться менше.

Комп'ютер також може змінити налаштування продуктивності двигуна, зменшивши її, якщо виявить, що температура вище за встановлену. Іноді слід перевірити датчик температури та переконатися у його правильній роботі.

Чи можна я їздити з поганим датчиком температури

Несправність датчика температури двигуна охолоджуючої рідини може призвести до того, що пристрій автомобіля неправильно розрахує поєднання палива з повітрям двигуна. Якщо кількість чорного диму, що виділяється з вашого автомобіля, є надмірною, то потрібно звернутися до фахівця і перестати експлуатувати транспорт.

Багато сучасних автомобілів автоматично вимикають двигун, коли він досягає певної температури, щоб захистити його від надмірного пошкодження. Якщо датчик температури не працює належним чином, двигун може не отримати сигнал про вимкнення, і ви можете зіткнутися з серйозною поломкою двигуна.

Як працює датчик температури

Датчик працює, вимірюючи температуру, що видається термостатом і/або рідиною, що охолоджує. Потім температура вирушає до бортової системи управління. Після цього комп'ютер використовуватиме отриману інформацію, щоб продовжити роботу або налаштувати певні функції двигуна з метою підтримувати його температуру на хорошому рівні.

Як дізнатися, що датчик працює неправильно

Щоб дізнатися про поломку, слід звернути увагу на:

  • витрата палива, чи правильний;
  • нерегулярні показники температури;
  • чорний дим із вихлопної труби;
  • перегрів двигуна.

Якщо ви помітили хоч один із цих пунктів, то діагностика датчика температури охолоджуючої рідини зможе допомогти з проблемою та виправити її.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner