Кошик
1 відгук

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (завтра, 17.06).

Сервісні центри вантажних та легкових автомобілів ЛОНГРАН

0 (800) 35-93-76
+380 (67) 537-20-97
Сервіс Буча
+380 (50) 136-54-44
Сервіс Гайсин
+380 (67) 735-93-49
Легковий сервіс Буча

Використання тахографів у вантажних перевезеннях

Використання тахографів у вантажних перевезеннях

Тахограф — це прилад для автоматичного обліку та вимірювання відстані та швидкості, з якою рухалася великогабаритна техніка. Згідно з чинним законодавством, встановлення тахографа на вантажний автомобіль є обов'язковим для машин масою понад 3,5 тонни, які здійснюють національні або міжнародні вантажоперевезення.

Особливості та характеристики тахографів

Для забезпечення безпеки руху на дорогах застосовується тахограф для вантажівок, що допомагає відстежити, чи водій робить обов'язкові перерви для відпочинку під час поїздки, як цього вимагає національне законодавство. Так, час безперервної їзди водія не може бути більше 9 годин, а при перевезенні небезпечного або великогабаритного вантажу — 8 годин. Час відпочинку перевізника за день має бути щонайменше 10 годин.

Усього на сьогоднішній день існують два види тахографів:

  • аналоговий;
  • цифровий.

В аналоговому тахографі використовується спеціальний диск, а в цифровому — універсальний термопапір. Відповідна перевірка такого пристрою повинна проводитись при встановленні, у разі ремонту або заміни, але в обов'язковому порядку — один раз на два роки. Крім цього, перевірка у спеціальному пункті сервісу буде проводитись, якщо сталося пошкодження приладу або його пломб.

Інформація з тахографа, згідно з правилами, повинна зберігатися не менше року після останнього запису. До неї додаються протоколи та свідоцтва про всі перевірки. Щоб уникнути підробки записів у пристрій, вбудовано засіб криптографічного захисту інформації.

Переваги використання та встановлення тахографів

Використання тахографа транспортними компаніями має низку переваг:

  • контроль водіями швидкісного режиму;
  • дотримання режиму роботи та відпочинку персоналу, щоб уникнути ДТП;
  • підвищення безпеки вантажу, що перевозиться, і цілісності автомобіля;
  • оптимізація маршруту, зниження витрат на амортизацію та паливо;
  • можливість здійснення перевезень на законних підставах без порушення законодавства;
  • використання тахографа як доказ під час судових розглядів.

Середня вартість тахографа з установкою коливається в межах 22000-24000 гривень на цифровий апарат та 15000-17000 грн. за аналоговий пристрій. Окремо можна придбати тахокарту, датчики швидкості, інструкцію з режимів роботи та відпочинку.

Автосервіс Лонгран надає якісні послуги тарування тахографів, детальніше про послуги: https://longrun.com.ua/g37311836-tarirovka-tahografov

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner