Кошик
1 відгук

Сервісні центри вантажних та легкових автомобілів ЛОНГРАН

0 (800) 35-93-76
+380 (67) 537-20-97
Сервіс Буча
+380 (50) 136-54-44
Сервіс Гайсин
+380 (67) 735-93-49
Легковий сервіс Буча

Навіщо потрібна сезонна зміна шин

Навіщо потрібна сезонна зміна шин

Кожному автолюбителю відомо, що шини бувають літні та зимові, проте далеко не всі наші співвітчизники точно розуміють, чим вона відрізняється і навіщо потрібно міняти шини з настанням холодів. Ті, хто часто виїжджає за кордон, знають — у країнах Європи діють дуже жорсткі закони про сезонну зміну шин і їзда на «неправильній» гумі загрожує значним штрафом. В Україні ж ПДР регламентують поки що лише допустиму висоту протектора та відсутність пошкоджень, надаючи автовласникам самостійно вирішувати, на якій гумі їздити і коли її міняти. В результаті чимало водіїв лише потрапивши у ДТП розуміють, наскільки серйозно потрібно ставитись до вибору шин.

Ціна безпеки — заміна літньої гуми на зимову

Найчастіше зимова гума на вигляд не надто й відрізняється від літньої, тому у тих, хто слабо розуміється на суті питання, можуть виникнути сумніви — навіщо платити дорожче, та ще й витрачати час на «перевзування». Справа в тому, що у зимових шин зовсім інший склад матеріалу, спеціально розрахований на сильні морози, а літні навпаки — краще витримують вплив високих, а не низьких температур. На морозі літня гума твердне, радикально змінюючи поведінку авто:

  • гальмівний шлях суттєво збільшується;
  • погіршується зчеплення із асфальтом;
  • при різкому гальмуванні колеса можуть ковзати навіть на твердому покритті, не на льоду.

Як регламентується сезонна зміна шин

Оскільки законів про сезонну зміну шин у нашій країні немає, орієнтуватись доводиться на рекомендації виробників гуми, а також враховувати поради досвідчених водіїв. Відомі шинні бренди в посібниках з експлуатації вказують мінімально допустиму температуру повітря для літніх шин у межах +100С…+70С — якщо термометр показує менше, настав час вирушати на шиномонтаж СЦ Лонгран за зимовою гумою. І відкладати не варто — погода змінюється швидко. Вдень може бути ще тепло, а вночі вже й заморозки, тож коли вранці машина починає ковзати на підмерзлих калюжах, усі дружно вирушають на перевзуття і черга часом розтягується на цілий квартал.

Особливості сезонної зміни шин

Чи є температура головним критерієм для встановлення відповідних сезону шин? Зовсім ні — чимало автолюбителів змінюють гуму просто за календарем, у жовтні встановлюючи зимові шини, а у квітні переходячи на літні. На знос протектора це ніяк не впливає — літньої спеки восени не буває, а різке похолодання ніколи не застане зненацька. Орієнтуватися на погодні умови слід лише в тому випадку, якщо Ви використовуєте гуму, що шипується. Вона розрахована на їзду по утрамбованому снігу, який охолоджує шипи, а на сухому асфальті вони перегріваються, розхитуються і швидко випадають із гнізд, тому для малосніжної зими краще вибрати зимові шини, але без шипів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner