В осінньо-зимовий сезон заїжджати на мийку доводиться набагато частіше, ніж улітку. По-перше, після їзди брудною дорогою авто виглядає зовсім непрезентабельно. По-друге, потрібно як слід змивати з кузова залишки сольового розчину, яким комунальники рясно посипають асфальт, якщо прогнози обіцяють ожеледицю. Відмовляючись від зимового миття, як радять деякі автолюбителі, ви ризикуєте вже навесні виявити на кузові вогнища іржі, тому потрібно лише навчитися правильно мити машину і утримувати її в чистоті незалежно від пори року.
Категорично не рекомендується мити авто самостійно, озброївшись відром води і ганчіркою — дорожній бруд глибоко в'їдається в дрібні пори і тріщини, так що добре відмити його не вийде, а ось подряпати фарбу, намагаючись відтерти бруд, дуже легко. Найбільш ефективною є мийка Керхер під високим тиском за умови дотримання наступних правил:
Струмінь води з пістолета в силу значного тиску, який може досягати 140-160 бар, при неакуратному поводженні цілком може пошкодити фарбу на кузові - від агресивних мийок вона тьмяніє, покривається мікротріщинами. Досвідчені мийники ніколи не підносять пістолет Керхера ближче ніж на 25 см і намагаються не спрямовувати струмінь строго перпендикулярно поверхні кузова, щоб зменшити силу удару. Також не слід надто довго обробляти певну ділянку, намагаючись змити затверділий бруд — її потрібно попередньо розмочити, а потім змити одним швидким рухом, щоб менше травмувати лакофарбове покриття.
Фахівці СЦ Лонгран знають, що не можна відразу починати мити машину, яка заїхала з морозу або в літню спеку — від різких температурних перепадів фарба розтріскується і може навіть відшаруватись під ударами струменів води. Авто повинно постояти в теплі хоча б кілька хвилин, а для зимового миття бажано використовувати не крижану, а трохи підігріту воду. Але найголовніше правило — повністю вигнати залишки води з усіх щілин. Контури дверей, капота, багажника, замки і ручки продувають стисненим повітрям, а всі ущільнювачі ретельно протирають насухо - якщо десь залишиться хоча б трохи води, на морозі вона відразу ж замерзне, і при спробі відкрити двері, Ви можете зламати ручку або ж порвати ущільнювач.