Кошик
1 відгук

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (завтра, 17.06).

Сервісні центри вантажних та легкових автомобілів ЛОНГРАН

0 (800) 35-93-76
+380 (67) 537-20-97
Сервіс Буча
+380 (50) 136-54-44
Сервіс Гайсин
+380 (67) 735-93-49
Легковий сервіс Буча

Перевірка запобіжників - електричний захист вашого автомобіля

Перевірка запобіжників - електричний захист вашого автомобіля

Будь-який автомобіль складається з безлічі деталей і систем, які допомагають йому бути "на ходу". Сучасні авто напхані електричними системами, які мають свої захисні елементи - запобіжники. Саме вони захищають системи від перезавантажень, які можуть вивести транспорт з ладу, а перевірка запобіжників - важливий крок у діагностиці авто.

Чому потрібно міняти перегорілий запобіжник

Запобіжник - це елемент, який "бере всі страждання" на себе, але при цьому рятує всю систему і автомобіль загалом від пожежі. Це основна причина, чому практично вся машина укомплектована цими невеликими, але важливими деталями, які складаються всього з трьох елементів:

  • корпус - це основа запобіжника, зазвичай пластикова або керамічна;
  • контактна група - дві "ніжки", які підключаються до автомобільної мережі;
  • робочий елемент - нитка або пластина, яка руйнується в разі перевищення сили струму.

Деталь буває трьох розмірів - великого, середнього, маленького, і відрізняється номіналом струму. Це слід враховувати під час вибору, якщо ви купуєте запобіжник самостійно.

Запобіжники в машині - це своєрідна протипожежна сигналізація, яку не можна прибирати, а перегорілий запобіжник потрібно одразу міняти.

Як виконати перевірку і заміну запобіжників авто

Звернутися до досвідченого майстра - перше, про що потрібно думати, якщо ви розумієте, що в машині щось працює несправно. Саме фахівець зможе перевірити потрібні елементи.

  1. За допомогою схеми. До будь-якого авто додається керівництво, в якому є схема розташування запобіжників. Це допомагає майстрам автосервісу знайти зіпсований і замінити його в разі потреби. 
  2. Візуальний огляд. Застосовується і для пошуку конкретного запобіжника, і для загального огляду. Цілісність робочого елемента - головний показник справності. 
  3. Перевірка за допомогою мультиметра. Спеціальний прилад встановлюється в режим звукової перевірки, а потім на "ніжки" - якщо чути звук, деталь справна, якщо ні - потрібна заміна запобіжників авто. Цей спосіб ефективний, якщо майстер точно знає, яка деталь перегоріла, адже промацувати кожен компонент дуже довго і виснажливо.
  4. Автомобільний тестер. Спосіб схожий на перевірку мультиметром, тільки замість звуку з'являється світло, якщо все справно. 

Дуже важливо пам'ятати, що перегорілий запобіжник замінити може тільки майстер автосервісу, не можна лагодити самостійно, особливо за допомогою підручних засобів. Адже заміна цілої системи коштуватиме набагато дорожче, ніж заміна одного елемента. Так, бувають випадки, коли самостійне лагодження просто необхідне, наприклад, за допомогою дроту, щоб доїхати до найближчої СТО, але це тільки в екстрених випадках. Безпека - понад усе, зверніться в автосервіс зайвий раз і переконайтеся в цьому.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner