Кошик
1 відгук

Сервісні центри вантажних та легкових автомобілів ЛОНГРАН

0 (800) 35-93-76
+380 (67) 537-20-97
Сервіс Буча
+380 (50) 136-54-44
Сервіс Гайсин
+380 (67) 735-93-49
Легковий сервіс Буча

Автоелектрик: особливості, обов'язки та перспективи професії

Автоелектрик: особливості, обов'язки та перспективи професії

Найважливішим у сучасних автомобілях є електрообладнання, яке оснащене електронними системами і пристроями. Під дією різних чинників через деякий час електромеханічні вузли виходять з ладу. У них розібратися і їх полагодити зможе тільки автоелектрик. Він оцінює дефекти транспортного засобу, знаходить шляхи вирішення і усуває поломку. Послуги автоелектрика дуже затребувані, оскільки кількість особистих автомобілів і вантажного транспорту за останні роки зросла в кілька разів, а будь-який механізм потребує постійного обслуговування.

Обов'язки автоелектрика на СТО

Автоелектрик - це майстер, який знає, як влаштовані машини різних марок і моделей, а також їхні електросистеми. За допомогою спеціального обладнання вміє проводити діагностику авто, знає, як усунути проблему в системі вручну.

Нові моделі машин оснащуються складною електронікою, де від роботи одного вузла залежать інші системи. Тому не варто займатися ремонтом самостійно, щоб не погіршити становище, а довіритися автоелектрику, основними обов'язками якого є:

  • візуальний огляд та комп'ютерна діагностика авто;
  • ремонт чи заміна електричної проводки;
  • установка електричних приладів та підключення до мережі;
  • зарядка акумуляторів автомобіля
  • установка сигналізації.

Крім основних обов'язків, автоелектрик повинен під час ремонтних робіт забезпечити збереження машини, чітко знати і дотримуватися правил техніки безпеки. Транспортний засіб різного року випуску має як мінімальний набір електричних пристроїв, так і повну модифікацію. Майстер повинен працювати з будь-якою комплектацією транспортного засобу.

Щоб мати відповідну кваліфікацію, необхідні знання, які можна отримати в професійних училищах, на курсах автоелектриків, а також шляхом стажування на СТО. Діагностика електрики автомобіля, ремонт блоків керування - усі ці напрямки активно розвиваються серед автосервісів, тому роботою автоелектрик завжди буде забезпечений.

Перспективи роботи автоелектрика на СТО

Крім роботи в автомайстернях, майстер може надавати послуги з ремонту електрики вантажних автомобілів, легкових авто будь-яких марок приватним способом, мати високий і стабільний дохід. У перспективі у майстра високої кваліфікації є можливість відкрити власну справу - майстерню або сервісний центр. Важливий не тільки диплом, а здатність правильно організувати роботу, запропонувати послуги найвищої якості.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner