Кошик
1 відгук

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (23.09).

Сервісні центри вантажних та легкових автомобілів ЛОНГРАН

0 (800) 35-93-76
+380 (67) 537-20-97
Сервіс Буча
+380 (50) 136-54-44
Сервіс Гайсин
+380 (67) 735-93-49
Легковий сервіс Буча

Про що розкаже діагностика амортизаторів на автомобілі

Про що розкаже діагностика амортизаторів на автомобілі

Кожний водій добре знає, що для безпеки руху треба регулярно перевіряти на СТО гальмо, стежити за тиском в шинах, перевіряти ступінь зносу протектора та інші важливі параметри. Але ж далеко не всім відомо, що амортизатори теж потребують до себе особливої уваги і їх діагностику треба проводити при кожному плановому відвідуванні станції техобслуговування. Не дуже досвідчені люди можуть запитати — а навіщо це робити, якщо машина їде плавно, не розгойдується, ніде нічого не стукає і масло не тече. Проте ефективність роботи амортизаторів поступово знижується ще задовго до того, як проявляються симптоми критичного зносу, які свідчать вже про повний вихід з ладу цього важливого вузла.

 Амортизатори – це не просто запчастини до автомобіля

Щоб зрозуміти, яку важливу функцію виконують демпфуючі елементи підвіски автомобіля, треба ознайомитися з основними принципами їх роботи. Працюючи разом з пружинами чи ресорами, амортизатори стримують небажані коливання важелів і тим самим запобігають розгойдуванню авто на нерівностях дороги. Але головним завданням амортизатора є забезпечення щільного контакту між колесом та дорогою. Якщо його не буде, машина втратить керування та не зможе ефективно гальмувати, тому їздити зі зношеними демпферами не тільки некомфортно, але й дуже небезпечно.

Досвідчені автолюбителі називають багато ознак, за якими можна самостійно визначити наявність проблем з амортизаторами:

  • Сліди витоку масла на поверхні корпусу стійок.
  • Помітні розгойдування кузова авто при проїзді вибоїн, колій, трамвайних рейок чи лежачих поліцаїв.
  • Пробивання підвіски навіть на не дуже значних нерівностях, коли удар передається через відбійник на кузов.
  • Гучний стукіт при проїзді через яму, коли колесо розгойдується та б’ється об її край.

Навіщо потрібна діагностика амортизаторів на автомобілі

Проте більшість з перелічених симптомів проявляються вже при досить значному зносі демпфуючих елементів і вони сигналізують про те, що невдовзі амортизатор може повністю вийти з ладу. А наслідки їзди з несправною підвіскою бувають дуже серйозними — від недешевого ремонту, коли разом з амортизаторами доводиться міняти погнуті важелі чи зношені пружини, до навіть і ДТП, якщо авто на високій швидкості потрапить колесом у яму. Народна мудрість правду каже, що проблему дешевше попередити, ніж виправляти наслідки власної недбалості. Достатньо регулярно відвідувати станцію техобслуговування Лонгран та проводити діагностику підвіски авто, щоб бути впевненим у її надійній та ефективній роботі. На діагностичному стенді амортизатор випробують, імітуючи різні режими їзди через вертикальні коливання коліс з різною амплітудою. Оцінюючи реакцію демпферів, комп’ютер з точністю підраховує ступінь їх зносу і навіть вказує у процентах ресурс, що залишився. За результатами діагностики спеціаліст зможе дати пораду, чи можна ще їздити з такими амортизаторами, або ж їх потрібно негайно змінювати. Ремонт підвіски також краще доручити досвідченим майстрам СЦ Лонгран — вони допоможуть підібрати оптимальні за характеристиками амортизатори та кваліфіковано їх встановлять, що не завжди в змозі зробити гаражні механіки. При цьому треба пам’ятати, що амортизатори змінюються тільки попарно, а ще краще поміняти одразу усі демпфери, особливо якщо пробіг авто наближається до стотисячної відмітки.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner